Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Állatmentők: digitális állatvédelmi képregény és oktatójátékok születtek a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány közreműködésével

2024. április 11. 21:58

A projekt célja, hogy egy izgalmas, interaktív történeten keresztül megismertesse az olvasókat az állatvédelem és a felelős állattartás alapelveivel, valamint hasznos tanácsokat adjon kutyatartással kapcsolatban. A Budapesti Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya és partnerei új online interaktív képregénnyel és oktatójátékokkal segítik a tudatosság és empátia fejlesztését, amely az emberek védelmének és az állatvédelemnek is az alapja. A térítésmentesen elérhető képregény nem csupán szórakoztató, hanem közvetlen üzenetet hordoz: az állatvédelem és felelős állattartás fontosságát hangsúlyozza. A kezdeményezés kifejezetten a 7-12 éves korosztály számára készült, hiszen hiszünk abban, hogy a fiataloknak már korán meg kell tanítani a felelős állattartás alapelveit.

Az állatvédelem és felelős állattartás témája szorosan kapcsolódik a bűnmegelőzéshez is: egyrészt az állatok közelsége és a hozzájuk való kapcsolódás személyiségfejlesztő, közérzetjavító hatású, másrészt tudományosan igazolt összefüggés van az állatok bántalmazása és az emberek elleni erőszak között. A program célja, hogy elősegítse az állattartással kapcsolatos felelősségtudat és empátia kialakítását a fiatal generációkban.

Az „Öt Állati Szabadság” című digitális képregény és a hozzá kapcsolódó négy oktatójáték térítésmentesen érhető el a https://www.otallatiszabadsag.hu weboldalon. A mini játékok az "öt állati szabadsághoz" kapcsolódnak, emellett mobilbarát kvízjáték is elérhető a kontaktórák támogatására. A képregény honlapján állatvédelmi szakmai tartalmak és óravázlatok is megtalálhatóak letölthető formában pedagógusok és szülők részére.

A program a Budapesti Rendőr-főkapitányság, az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Jogi, Elemző- és Módszertani Központja, a Közös Ügyünk az Állatvédelem Alapítvány, az AGAPE Készségfejlesztő Alapítvány és a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács együttműködésében valósult meg.